Jaunojo mokslininko eksperimentas „Oro balionas“

  Tai buvo viena iš tų dienų, kai knygelių lobyne bibliotekoje radome tikrą lobį- stebuklų knygą „Mėgintuvėlio kelionės“. Tai labai smagi istorija su spalvingomis ir gražiomis iliustracijomis bei nesudėtingais, nuostabą keliančiais eksperimentais, kuriuos atlikti galima patiems, savo namuose. Kiek paskaitę bėgome į parduotuvę nusipirkti reikalingų priemonių ir medžiagų knygelėje aprašytiems stebuklams sukurti. Ranką ant širdies padėję pirmiausia perskaitėme jaunojo mokslininko priesaiką, kuri parašyta knygelės pradžioje, o tada pametėm dieną ir negailėdamos jėgų, kartu su smalsiuoju mėgintuvėliu pasinėrėm į paslaptingą pasaulį pilną chemijos stebuklų. Vienu eksperimentu norime pasidalinti.
Iki šiol žinojome keletą būdų, kaip patiems pripūsti balioną ir abu jie reikalavo truputį pastangų. Pučiant burna svaigsta galva, o pučiant pompa nuvargsta rankos.  🙂  Pažiūrėkime kaip bus šį kartą.

Eksperimentui atlikti reikės:
– baliono:
– plastikinio butelio;
– piltuvėlio;
– 100 gr acto;
– 2 arbatinių šaukštelio geriamosios sodos.

eksperimentas_su_vaikais_oro_balionas1

Kad eksperimentas tikrai pavyktų, pirmiausia truputį pripūskite balioną ir išleiskite orą, taip jis bus minkštesnis. Dabar į balioną įpilkite du arbatinius šaukšelius geriamosios sodos.

eksperimentas_su_vaikais_oro_balionas_2

Į butelį įpilkite 100 gramų acto.

eksperimentas_su_vaikais_oro_balionas_3

Užmaukite balioną ant buteliuko taip, kad soda liktų balione.

eksperimentas_su_vaikams_oro_balionas_4

Pakelkite balioną ir suberkite sodą į butelį.

eksperimentas_vaikams_oro_balionas_6

Sodai reaguojant su actu vyksta reakcija ir išsiskiria CO2 dujos, kurios pripučia balioną. Jokio vargo, tik nuostaba ir pilna širdelė teigiamų emocijų. 🙂 Su šia knygele kiekvienas mažylis gali pasijusti didžiu mokslininku!

eksperimentas_vaikams_oro_balionas_5

About the author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *